Get Adobe Flash player

Machina del Tango - o zespole

skrzypce - Grzegorz Lalek
bandoneon/akordeon – Klaudiusz Baran
fortepian – Urszula Borkowska/aranżacje
kontrabas – Maciej Dobrzański

Chociaż zawodowo artyści Machiny del Tango związani są z wieloma zespołami, to łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością Astora Piazzolli. Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych czterech solistów zespołu powoduje, że tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię.

Członkowie zespołu, to wybitni soliści i kameraliści młodego pokolenia – laureaci wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół występował już  w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce oraz na licznych festiwalach muzycznych i filmowych n.p. Tango Baile w Buenos Aires /Argentyna/ 2009 r.

Machina del Tango współpracuje z Anną Dereszowską, mając w swoim dorobku płytę 'Tangomania', na której znajdują się najsłynniejsze tanga polskie. Odbyli też tournee po Polsce ze światowej sławy argentyńska śpiewaczką – Susanna Moncayo.
Ponadto zespół do współpracy zaprasza tak wybitnych artystów , jak: Jan Janga Tomaszewski, Mirosław Czyżykiewicz, Katarzyna Jamróz.

Zespół często występuje, mając u swego boku , tak wybitne orkiestry jak:
− Sinfonietta Cracovia
− Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
− Capella Bydgosiensis


http://www.youtube.com/watch?v=iJhHa2Uuz18

 

 

Tango , to smutek i radość , to ból i miłość, to  żywioł i melancholia , to język Machiny...